Uygulama : Stadyumlar, inşaat alanları, fabrikalar, bakanlıklar, kampüs girişleri, spor sahaları, üretim tesisleri, bankalar, petrol istasyonları gibi açık veya kapalı her türlü alan için uygundur.

Materyal : PT 1400 elektromekanik yarım boy turnike standart olarak 2 mm kalınlığında 304 paslanmaz çelikten üretilir. Turnike mekanizmasındaki bazı kritik parçalar, özel hassas döküm teknolojisiyle üretilir. Bu sayede sistemin darbelere dayanıklılığı ve uzun yıllar problemsiz çalışması güvence altına alınır. Mühendisler tarafından geliştirilen kontrol kartları sayesinde, PT 1400 elektromekanik yarım boy turnike birçok farklı mod ve bağlantıda çalıştırılabilir.

Genel Kullanım : PT 1400 elektromekanik yarım boy turnike single olarak üretilir. Geçiş aralığı 4 kollu olarak ( 90° aralıklarda) sağlanır. Turnikeden çift yönlü geçiş sağlanabilir. Kart okuyucu, parmak izi ve ya yüz tanıma gibi her türlü geçiş kontrol cihazı, kuru kontak üzerinden turnikeye kolaylıkla entegre edilebilir. Geçiş hakkı verildiği anda turnike kilidi açılır ve hafifçe kollara dokunularak geçiş sağlanır. Kolların bir tur dönme işlemi tamamlandığı anda turnike kilitlenir. Eğer kilit açıldıktan sonra 15 sn içerisinde geçiş yapılmazsa, turnike önce sesli uyarı verir ve sonra tekrar kilitlenir. PT 1400 elektromekanik yarım boy turnikenin her iki tarafında geçiş yönünü gösteren, kırmızı çarpı ve yeşil ok şeklinde LED ışıklar mevcuttur. PT 1400 elektromekanik yarım boy turnikeden, bir dakikada otuzdan fazla geçiş yapılabilir.

Güvenlik : Elektrik kesilmesi durumunda, PT 1400 elektromekanik yarım boy turnikenin kolları iki yöne de serbest geçiş imkanı verir. Alternatif olarak, batarya kullanılması durumunda elektrik kesildiğinde turnike standart ayarlanan modunda çalışmaya devam edecektir.

*24 V DC +% 20 Çalışma Voltajı,
*-20C°+70C ° Çalışma Sıcaklığı ,
*1360x1312x1220 mm
*280 Kg

Boy Turnike Sistemleri